Z życia klasy Ia

Pierwszego dnia wiosny uroczyście świętowaliśmy Dzień Ucznia. Jedną z wielu atrakcji obchodów był Klasowy Festiwal Kapelusza oraz wybór króla i królowej kapeluszników.

Dwa dni później odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, w której zostaliśmy uroczyście pasowani na czytelnika i po raz pierwszy wypożyczyliśmy książki.

Pierwszego kwietnia włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu – obejrzeliśmy bajkę edukacyjną, a naszą klasę zdominował kolor niebieski. Tego dnia odwiedziła nas także pani pedagog Jolanta Wojda, która przeprowadziła warsztaty profilaktyczno-wychowawcze pod hasłem: „Wybieram przyjaźń zamiast agresji i przemocy”.

W poniedziałek 4 kwietnia wybraliśmy się do pracowni ceramiczno-artystycznej na warsztaty wielkanocne.