Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas ósmych

Tyle było dni, tyle było chwil… –  pożegnanie absolwentów ‘2021

w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

24 czerwca 2021r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu po raz ostatni usłyszeli dzwonek. Był to dla Nich, ale też dla Ich rodziców i Grona Pedagogicznego dzień wyjątkowy, szczególny, ponieważ zakończyli naukę w szkole podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16:00, a uświetnili ją przedstawiciele Organu Prowadzącego w osobach:

– p. Piotr Nowakowski – zastępca Burmistrza Miasta Sierpca,

– p. Marek Zdrojewski – Naczelnik Wydziału Oświaty,

– p. Zbigniew Długokęcki – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej,

– p. Waldemar Frydrychowicz – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Obecny był także Proboszcz Parafii Farnej – ks. Sławomir Zalewski oraz p. Michał Pawłowski – przewodniczący Rady Rodziców. Obecni byli również rodzice naszych absolwentów oraz członkowie Rady Pedagogicznej. Pani Ewa Rycharska – Dyrektor szkoły serdecznie przywitała wszystkich, po czym nastąpiło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i złożenie ślubowania przez absolwentów. Dalszą uroczystość poprowadziła pani Dorota Ossowska – wicedyrektor szkoły.

Wręczono mnóstwo nagród, podziękowań, dyplomów. Ogromną radość sprawiło wręczenie przez p. Piotra Nowakowskiego i p. Marka Zdrojewskiego nagród przyznanych przez p. Jarosława Perzyńskiego – Burmistrza Miasta Sierpca. W tym roku nagrodzono uczniów za wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych, działalności wolontariackiej, a także uczniów ze średnią 5,5.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: Julia Grzelecka, Filip Makowski, Kamil Ulicki, Marta Watkowska, a nominowany był Kajetan Żmijewski. Wręczono także listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców, którym pani dyrektor bardzo serdecznie podziękowała za życzliwość, pomoc i zrozumienie dla działań szkolnych oraz wspieranie pracy placówki. Uroczystość uświetnił występ Gabrysi Nyklas – to było muzyczne pożegnanie ze szkołą oraz Julii Grzeleckiej – poetyckie pożegnanie z „Trójką”, recytacja wiersza L. Staffa.

Na zakończenie uroczystości absolwenci wręczyli gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły piękną, białą różę – symboliczną „różę absolwenta”, dziękując za przekazaną wiedzę, za cierpliwość, za życzliwość, za uśmiech i wsparcie w codziennej pracy.

Były łzy wzruszenia, smutku, trochę żalu, ale też łzy szczęścia z powodu nagród, wyróżnień i podziękowań.

Absolwentom życzymy nowych, wspaniałych przygód, trafnych wyborów, radości i słońca. Mamy nadzieję, że wspomnienia o „Trójce” pozostaną na zawsze w Ich pamięci, w naszej – na pewno!