Zakończenie roku szkolnego uczniów klas VI-VII

 

„Jutro popłyniemy daleko,

jeszcze dalej niż te obłoki.

Pokłonimy się nowym brzegom,

odkryjemy nowe zatoki”.

 

Na ten dzień wszyscy uczniowie czekali z utęsknieniem. Rok szkolny 2021/2022 to już zapisana karta historii „Trójki”. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uświetnili ją zaproszeni goście oraz rodzice. Pani Dyrektor Dorota Ossowska powitała wszystkich zebranych i podsumowała całoroczną pracę naszej placówki. Nadszedł czas na nagrody, wyróżnienia, dyplomy i podziękowania. Wręczono nagrody za naukę, Nagrody Specjalne – „Biedronkę” ks. Jana Twardowskiego za najwyższą średnią wśród uczniów klas IV, V VI i VII. Nagrody i dyplomy otrzymali również uczniowie za najwyższą frekwencję, godne reprezentowanie szkoły w konkursach,  udział w akcjach charytatywnych i zbiórce surowców wtórnych oraz za udział w życiu kulturalno-artystycznym szkoły. Pani Dorota Ossowska poinformowała uczniów i rodziców o odejściu na emeryturę  p.Dyrektor  Ewy Rycharskiej i podziękowała jej za wspaniałą, 38-letnią pracę nauczyciela i dyrektora.

Tego dnia – 24 czerwca 2022r. wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sierpca uczniom klas IV – VII. Pan Jarosław Perzyński wyraził dumę i radość z tego, że tak wielu uczniów „Trójki” zasłużyło na to wielkie  wyróżnienie. Pan Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca, p. Marek Zdrojewski – Naczelnik Wydziału Oświaty oraz p. Waldemar Frydrychowicz – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wręczyli nagrody. Otrzymali je następujący uczniowie:

Stypendium Burmistrza Miasta Sierpca za średnią ocen 5,5 i wzorowe zachowanie:

Anna Barańska  – kl. IVb

Bianka Zakrzewska – kl. Vc

Martyna Wojciechowska – kl. IVb

Lena Wąsowska – kl. Vc

Krystian Watkowski  – kl . IVb

Lena Wasilewska – kl. Vc

Amelia Ostrowska – kl. Vd

Anna Tyburska – kl.  VIIa

Antoni Kruk – kl.  IVb

Maria Kędzierska – kl. VIIc

Jednorazowa nagroda pieniężna za wybitne osiągnięcia w konkursie przedmiotowym, przeglądzie bądź festiwalu o profilu artystycznym lub zawodach sportowych:

Julia Groblewska – kl. Va

Martyna Kowalska – kl . IVb

Oliwia Pietrzykowska – kl. VIIc

Maksymilian Żmijewski – kl. Va

 

Nagroda rzeczowa za działalność wolontariacką:

Adam Karwowski – kl. VIIb

Natalia Czarnecka – kl. VIIb

Zuzanna Krajewska – kl. VIIb

Natalia Łasińska – kl. VIIa

Nikola Murawiec – kl. VIIb

Oliwia Peszyńska – kl. VIIa

Zuzanna Pijankowska – kl. VIIb

Dagmara Kowalewska – kl. VIIb

Przyznano również Nagrody Specjalne Burmistrza Miasta Sierpca za osiągnięcia w sporcie szkolnym – drużynowym badmintonie. Nagrodą zostały uhonorowane 3 drużyny, które zdobyły brązowy medal podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym badmintonie w Ostrołęce.

Pan Burmistrz przekazał nagrodzonym uczniom, ich rodzicom i dyrekcji szkoły serdeczne gratulacje za tak niezwykłe osiągnięcia uczniów „Trójki”.

Na zakończenie p. Dyrektor Dorota Ossowska przekazała wszystkim życzenia bezpiecznych wakacji pachnących lasem, morzem, górami i letnią przygodą. Był jeszcze czas na gratulacje wychowawców i wręczenie swoim uczniom świadectw. Niech czas wakacji będzie dla wszystkich chwilą odpoczynku, beztroski i wytchnienia od całorocznych szkolnych obowiązków.

 

facebook