Zbiórka dla Ani i Stasia – podopiecznych Fundacji Razem Łatwiej.

9 marca 2016r. Szkolny Wolontariat po raz kolejny postanowił pochylić się nad losem chorych dzieci. Tym razem  zorganizowaliśmy zbiórkę i przekazaliśmy 200 zł dla Ani i Stasia – podopiecznych Fundacji Razem Łatwiej. Bliźniaki urodziły się w 23 tygodniu ciąży i ważyły po 480 g. Dzieci przez ponad 70 dni były podłączone do respiratorów, następnie oddychały za pomocą CPAP, potem z pomocą maseczki z tlenem, aż pomalutku ku zaskoczeniu lekarzy zaczęły samodzielnie oddychać. Po zabiegu laserowym na retinopatię już nigdy nie będą widzieć jak zdrowy człowiek. Dzieci czeka też długotrwała rehabilitacja.

Mamy nadzieję, że również dzięki naszej pomocy mają szansę na lepszy rozwój, a w przyszłości na samodzielność w życiu codziennym.