Zbiórka Żywności

W dniach 25-26.09.2015 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. J. Twardowskiego po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, organizowanej na naszym terenie pod patronatem Banku Żywności w Płocku. Wolontariusze wyposażeni w koszulki, identyfikatory, informacyjne ulotki przez trzy dni zbierali produkty spożywcze w sierpeckim markecie „GRAM”. Zebrana przez nich, ofiarowana przez kupujących żywność była przewożona do świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1. Tam liczona, sortowana, a następnie skrupulatnie księgowana w formie sprawozdań przesyłanych do Banku Żywności w Płocku.
Dzięki życzliwości i hojności mieszkańców naszego powiatu, udało się zebrać 260 kg asortymentu spożywczego oraz 50 litrów napojów i innych płynnych artykułów. Powstały z nich paczki, które trafiły do uczniów naszej szkoły, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.
Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę – darczyńcom, wolontariuszom oraz osobom ich wspierającym należą się słowa uznania, serdecznie DZIĘKUJEMY !!!