Ziemia woła S.O.S.! – apel z okazji Dnia Ziemi

Uczniowie z klasy VI d i VI a pod kierunkiem p. Ewy Tomaszewskiej i p. Barbary Woźnickiej przedstawili całej społeczności szkolnej apel „ZIEMIA WOŁA S.O.S.!”,podczas którego uczniowie klas czwartych zostali uroczyście włączeni w poczet Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. W części artystycznej młodzi wykonawcy przygotowali humorystyczne scenki o treści ekologicznej. Chcemy, aby nasi uczniowie kształtowali świadomość ekologiczną, rozumianą jako gotowość do działania dla dobra środowiska oraz roli, jaką mogą odegrać lokalnie w ochronie zasobów przyrody. Naszym celem było zwrócenie uwagi uczniów na pogarszający się stan środowiska przyrodniczego Ziemi. Na zakończenie uczniowie z klas czwartych otrzymali legitymacje członkowskie LOP.

Podsumowano także:

– Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas czwartych „ Polskie Parki Narodowe”,

– Szkolny Konkurs Biologiczno –  Geograficzny Wiedzy o Morzu Bałtyckim. Uczniowie, którzy uzyskali trzy pierwsze miejsca w konkursie będą reprezentować naszą  szkołę w finale w SP 2,

– Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV – VII. Zwycięskie, 5-osobowe drużyny klas V i VII będą reprezentować naszą szkołę podczas XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „As n-tych klas” dla szkół podstawowych z terenu powiatu sierpeckiego w SP 2.