Zimowe czytanie na dywanie

Wiele z naszych dzieci jest już czytelnikami biblioteki. W ramach propagowania czytelnictwa gościliśmy w przedszkolu zaprzyjaźnione panie bibliotekarki. Przedstawiły dzieciom książkę w innej odsłonie – jako teatrzyk. Teatrzyk ten nazywa się kamishibai i ma długą, ciekawą historię. Jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej książki zwłaszcza w przedszkolu, gdy czytamy większej grupie dzieci.

Pani Marlena i pani Iza przyniosły ze sobą książeczki o zimie i świętach. Dzieci chętnie je oglądały.

Na zakończenie spotkania panie przygotowały materiały, z których powstały kartki świąteczne.