Zmiany dotyczące ubezpieczenia dzieci

UWAGA

W związku ze zmianami dotyczącymi ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 szkoła nie będzie ubezpieczała grupowo dzieci.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą.

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.

Jednocześnie informujemy, że na prośbę Zarządu Rady Rodziców umożliwiamy Państwu złożenie deklaracji i wpłacenie składki ubezpieczeniowej bezpośrednio po zebraniach rodziców, które odbędą się w dniach 4. 09 i 5.09. 2019 r.