Żywa lekcja przyrody w świetlicy szkolnej

24 stycznia 2022r. w naszej szkolnej świetlicy odbyła się wystawa zwierząt egzotycznych i żywa lekcja przyrody. Przybyło do nas małżeństwo, państwo Jarosław i Barbara Rejmer z Torunia. Od wielu lat zajmują się hodowlą gadów (kameleony, agamy, gekony), owadów (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce) i pajęczaków (pająki, skorpiony). Zwierzęta, które zostały zaprezentowane podczas żywej lekcji przyrody, budziły wśród uczniów skrajne emocje.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ciekawe okazy i zostali zapoznani z różnymi ciekawostkami naukowymi. Poznali najdziwniejsze cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup zwierząt. Największym zainteresowaniem cieszył się kameleon Jacek i Nikodem.

Była to niezwykle ciekawa i niezapomniana żywa lekcja przyrody.